Mivel tudjuk, hogy sokak számára a nyomdaipar idegen terület, ezért igyekszünk ahogy tudunk megkönnyíteni ügyfeleink helyzetét. Ha nem vagy biztos abban, hogy milyen névjegykártyát szeretnél, nagyon szívesen segítünk.
Az alábbiakban összeszedtük azokat az információkat, amik ügyfeleinket névjegykártya rendelés esetén érdekelhetik, bízva abban, hogy így meg tudjuk könnyíteni a kettőnk között történő kommunikációt, hatékonyabbá téve az egyeztetést és bemutatva a nálunk lévő lehetőségeket.
Kattints a számodra érdekes témára, vagy görgess lejjebb az oldalon!
Ha azt kérem, hogy tegnapra legyen kész a névjegykártyám, megpróbálják megoldani.
Megbízható, segítőkész csapat, akikre mindig számíthatok.
Grafikai tudnivalók
Ha mi tervezzük
Elsősorban gyártással foglalkozunk, így a tervezés nem annyira a mindennapjaink része, de kollégáink nagyon várják az ilyen jellegű megkereséseket is. Ha a tervezés annyit jelent, hogy csak a szöveget kell elrendezni, illetve egy gyártásra alkalmas logót, vagy egyéb grafikát kell elhelyezni a kártyán, akkor ha az belefér a 10 perces szerkesztési időbe és 1 módosítási kört igényel maximum, akkor ennek nincsen költsége. Üzletünkben személyesen is meg tudjuk ezeket a részleteket beszélni, illetve akkor egyből -előzetes időpont egyeztetés után- tervezni is. Lehetőség van e-mailen keresztül is leadni ilyen igényt, ebben az esetben minél pontosabb és részletesebb leírást kapunk, annál könnyebben tudunk az elképzelt névjegykártyához hasonlót tervezni.
Ha tervezéssel is járó megrendelést kapunk, akkor minden esetben e-mailben átküldjük gyártás előtt a grafikát jóváhagyásra és csak a pozitív visszajelzés megérkezése után állunk neki az elkészítésnek. Ezzel igyekszünk az félreértésekből, figyelmetlenségekből adódó esetleges hibákat kiszűrni, hogy a végeredmény minden esetben 100%-os legyen.
A tervezés / szerkesztés költsége: bruttó 1270 Ft / 10 perc
Ha te tervezed
Magyarországon a névjegykártyák 95%-a 90x50mm-es méretű, ezért az előkészítési infókat ennek megfelelően írjuk le, de gyakori a 85x55mm-es méret is, illetve az 50x50mm is elő szokott fordulni, ezekben az esetekben a kifutós méret és a belső margó mérete arányosan változik.
A tervezést vektoros szerkesztésre alkalmas programban érdemes készíteni. A leggyakrabban használt ilyen programok: Adobe Illustrator, Adobe InDesign, CorelDRAW. Az Adobe Photoshop ugyan nem kifejezetten vektoros grafika tervezésére használt program, de abban is lehet jó névjegykártyát tervezni.
Amilyen programokban nem lehet névjegykártyát tervezni: A Microsoft Office programcsomag programjai (Word, Excel, PowerPoint, Paint). Ebből az következik, hogy az ezekben a programokban átadott névjegykártyákat nekünk minden esetben újra kell szerkeszteni, ezért szerkesztési díjat számolhatunk.
Névjegy extrák
Laminálás
A laminálás három szempont miatt közkedvelt extra a névjegykártyáknál:
1) Jóval tartósabb lesz tőle a névjegykártya. Ha valaki elteszi a farzsebébe, pénztárcájába a névjegykártyát, az laminálás nélkül sokkal inkább koszolódik, gyűrődik. Ha lelamináljuk a névjegykártyát, akkor még az is lehet, hogy valaki akár hosszú hónapokig, évekig is magánál tartja majd. (Tipp: Ha tasakosan (külső, lezáró szegély a papír névjegy szélén kívül) lamináljuk le a névjegykártyát, akkor az vízálló is lesz. Vannak olyan iparágak, területek ahol ez fontos lehet.)
2) A névjegykártya sokkal nívósabb lesz tőle. Szerintünk ez főleg a matt fóliázásra érvényes, mivel annak különlegesen selymes a tapintása, de az mindenképpen igaz, hogy egy laminált és egy laminálatlan névjegy közül a laminált lesz a győztes.
3) A laminált névjegy sokkal inkább “kártyaszerű”. Mivel laminálás előtt 300gr-os papírlapot tartunk csak a kezünkben, míg laminálás után már a papír felett (vagy mindkét oldalán), egy vastag műanyag réteg is van, ezért a kártya olyan érzést kelt keménységben és tartásban mint egy 800 gr-os papír.
Szintén izgalmas hatást kelt, amikor a névjegykártya egyik oldala matt, a másik oldala fényes fóliával van laminálva. Ez látható az itt lévő képen is, melyet a Black Sheep Barber Shop részére készítettünk.
Dombornyomás
Mivel készítünk szárazbélyegzőket (dombornyomó bélyegzőket), ezért ezzel az eszközzel készített névjegykártyákat is tudunk gyártani. Azért ilyen fontos, hogy az első mondat ilyen körülményes legyen, mert ez a technológia erős korlátokat is szab nekünk, amik más, alternatív technológiáknál nem jelentkeznek. Ezért fontos például, hogy csak egy rétegű, laminálatlan papírt tudunk dombornyomni, maximum 4x3cm-es méretben. A nyomtatott és a dombornyomott grafika pozíciója között +/-0.5mm-es elcsúszás lehet, ezért ezt a tervezés és a megrendelés leadása során figyelembe kell venni.
A dombornyomott névjegykártya előnyei: a dombornyomás nálunk jóval kedvezőbb árú tud lenni, mivel a szárazbélyegzős megoldás egy egyszerűbb technológia, mint például a prégelés. A dombornyomás plasztikus hatást kelt a névjegykártyán, rengeteget dobhat az eleganciáján, ha a logó csak dombornyomva szerepel. Közkedvelt megoldás a hivatalos szervek névjegykártyáinál a magyar címet dombornyomott megjelenítése, fekete színű szöveg mellett.
Lézervágás
Egyik fő szakterületünk a lézeres megmunkálás, ezért nem csoda, hogy igyekszünk mindennel vegyíteni. Nincs ez másképp a névjegykártyákkal sem, rengeteg, különféle módon vágott névjegykártyát készítettünk már. Mivel a papír nagyon jól vágható lézerrel, ezért egészen aprólékos részletek is szépen kivághatóak.
A lézervágási árainkat a vágási vonal hossza alapján számoljuk, így mindenképpen szükségünk van a vektoros grafikára az ajánlat kiadásához. A további részletekhez ajánljuk, hogy tekintsd át a LÉZERVÁGÁSsal kapcsolatos oldalunkat.
Sarokkerekítés
Vannak akik nem kedvelik, ha a névjegykártya sarkai hegyesek. Tartósabbnak, illetve “kedvesebbnek” hat egy sarokkerekített névjegy, és a sarkai valóban jóval kevésbé rongyolódnak.
A névjegy sarkai egyenként kerülnek kerekítésre, így szabadon megválaszthatók, akár keresztben lévő sarkokat, vagy egymás mellettieket is tudunk csak kerekíteni.
Kreatív megoldások
Többrétegű névjegykártya
Sok esetben merül fel, hogy lehet-e extrém vastag, vagy extrém volumenű papírból névjegykártyát készíteni. Erre a legtöbb helyen azt mondják, hogy digitális technológiával nem lehetséges, csak szitanyomással, vagy UV nyomtatással. Nálunk viszont van megoldás erre is, alacsony példányszám esetén is -viszonylag- kedvező áron. A papírok, amik 300gr-ig lézernyomtatóval nyomtathatóak egymással összeragaszthatóak egy erős papírragasztóval és így akár 600-900 gr-osnak megfelelő vastagságot jelentenek. Olyanra is van lehetőség, hogy a középre rakott karton más színű legyen, mint a külső kartonok, így egy “szendvics” hatást keltve. Bizonyos technológiákkal jól ötvözhető (lézervágás), de például dombornyomással nem.
Névjegykártya bélyegzővel
Nagyon ritkán merül fel ez a lehetőség, pedig az egyik leginkább gazdaságos és rendkívül stílusos megoldás. Hagyományos fanyeles bélyegzőből gond nélkül lehet 9×5 cm-es, vagy egyéb névjegykártya méretű lenyomatot készíteni. Ez nektek egyszeri költség, a festékpárna sokáig eláll, és ha elfogy a névjegy, akkor csak egy stóc papírt kell rendelni, vagy vágatni és máris lehet házilag kézműves névjegykártyákat készíteni. Lehet még tovább cifrázni és egy szárazbélyegzővel még dombornyomást is lehet házilag készíteni a nyomat mellé.
Műanyag névjegykártya
Bizonyos műanyagok nagyon jól megmunkálhatóak lézerrel és nagyon mutatósak tudnak lenni. A műanyag, vagy egyéb feldolgozó iparban dolgozók számára izgalmas lehet ha már névjegykártyájuk anyaga is passzol a témához, amivel foglalkoznak. Az itt látható 3mm-es színes plexi névjegykártya ugyan nem mindenki számára működőképes, de fém hatású gravírozható műanyagból is elegáns, tartós és emlékezetes névjegyet lehet csinálni.
Fa névjegykártya
Azt vettük észre, hogy nagyon sokan találnak meg minket, akik közvetlenül vagy közvetve, de fával kapcsolatos témával foglalkoznak. Egy névjegykártya csere esetén sokkal inkább maradandó élményt nyújthatnak ők, ha már a névjegykártyájuk anyaga is fából készült. A fa gravírozással szép sötét árnyalatúra égethető, illetve át is vágható, így kétféle módon is lehet rajta grafikai elemeket megjeleníteni, ami további különleges ötletekre ad lehetőséget. A faanyag beszerzését a legtöbb esetben vállalni tudjuk, de hozott faanyagra is tudunk dolgozni.